אודותיי

 

שמי דנה אלמוסנינוס, מטפלת באומנות מוסמכת, נשואה + 4.

 

בעלת תואר ראשון- פסיכולוגיה, האוניברסיטה הפתוחה, תואר שני- תרפיה באומנות, אוניברסיטת חיפה. מוסמכת למשחק בחול (Sand Play) סמינר הקיבוצים.

את דרכי המקצועית כמטפלת באומנות התחלתי ב"מרכז לגיל הרך" ברמת גן. שם עסקתי בטיפול בילדים הן במסגרת גני הילדים בשעות הבוקר, והן במרכז עצמו בשעות אחר הצהריים, טיפולים אלו כללו הדרכות הורים.

בהמשך עבדתי ב"מרכז לגיל הרך" רמלה, במסגרת תוכנית "צמיחה אישית בגנים".כיום, עובדת בעמותה לתפנית בחינוך מיסודה של קרן רש"י, בבתי- הספר ובקליניקה פרטית בנס ציונה. מקבלת מטופלים באופן פרטי,עובדת בהסדר עם קופת חולים כללית ובהסדר עם  כל חברות הביטוח.

התנסות בטיפול בילדים החל מגיל ארבע שנים.

טיפולים פרטניים והדרכת הורים.

טרם לימודי הפסיכולוגיה ולימודי התרפיה באומנות, סיימתי את לימודי עיצוב האופנה במכללת שנקר. הייתי בעלת סטודיו לאופנה במשך 15 שנים, עיצבתי תלבושות ללהקות זמר ומחול, הצגות ופרטי.

 

הצורך בשינוי בא בעקבות המסע האישי שלי.

 

המסע האישי שלי למקצוע

 

מסע ארוך עברתי כדי לגלות שייעודי הוא לעזור לאלו הזקוקים לעזרה....כאימא לבחורה אוטיסטית, התוודעתי עם השנים למקצועות הטיפול הפרא- רפואיים. החיפוש האינסופי אחר הטיפול שיצליח לגעת בה, לגרום לה לצאת מהבועה היה משימה מבחינתי.

 

כמובן, שכל טיפול הצליח בדרכו שלו, בטיפול באומנות ראינו איך מטיפול לטיפול הילדה נפתחת, הצליחה להביע את עצמה דרך האומנות, התחילה לדבר ולספר. היום, כשאני רואה שהיא נמצאת במצוקה כלשהי וקשה לה לבטא את עצמה אני נותנת לה חומרי יצירה ופרץ של רגשות יוצא משם.

המפגש הנוסף עם מקצוע זה היה בעקבות בני הצעיר שאובחן עם ADHD, ילד רגיש שהתקשה להסביר את המתחולל בתוכו. זה היה רק עניין של זמן שהחל בטיפול באומנות. הילד שיתף, נרגע ולמד להתמודד עם הקשיים. היום הוא נער בוגר שיודע לווסת את רגשותיו, משתף ובעיקר מאושר.